İzmir Beton Duvar Kesimi

İzmir Beton Duvar Kesimi

İzmir Beton Duvar Kesimi

İZMİR BETON DUVAR KESİMİ

Beton, kum, çakıl, çimento ve suyun karıştırılmasından elde edilen bir yapı malzemesidir. Sözü edilen malzemeler belirli oranda karıştırıldığında, kalıplarda istenilen biçimi alabilecek plastik bir malzeme elde edilir. Betonu diğer malzemelerden üstün kılan en önemli özelliklerinden biri istenilen biçimi verilebilmesini sağlayan plastik kıvamdır. Betonun yapıda başlıca kullanım alanı duvarlardır ve bazen bu duvarların kısmi ya da tamamının kesilmesi gerekebilir.

Firmamız bünyesinde barındırdığı son teknoloji makinaları ve profesyonel karotçularla beton duvar kesimi İzmir’da siz değerli müşterilerine hizmet vermeye hazırdır.

Beton duvar kesimi İzmir’da şu durumlarda ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Beton duvarda kapı açmak, pencere açmak, duvarda istenilmeyen alanı kesmek gibi durumlarda beton duvar kesimi İzmir uygulaması yapmak gerekmektedir.

Duvarların kalınlığına, donatısına, kesilecek şekle göre beton duvar kesimi İzmir’da değişik tekniklerde yapılmaktadır.

Beton duvar kesimi İzmir’da yuvarlak bir şekilde yapılacaksa bu iş için karot makineleri uygundur. Karot makineleri yuvarlak şeklin çizgisinin üzerinde yan yana küçük delikler açılarak, büyük parçanın çıkması sağlanır.

Beton duvar kesimi İzmir’da düz ise, derz makineleri ile veya hidrolik raylı testere ile yapılması uygundur. Düz olan uçları nedeniyle bu teknikle beton duvar kesimi İzmir’da kare, dikdörtgen olarak kesilebilmektedir.

Beton kalınlığının 60cm geçmesi durumunda beton kesme makinası (testere) olaya cevap verememektedir. Bu gibi durumlarda çürütme yönteminden yararlanırız.

Beton Kesme-Duvar Kesme İzmir şehri Genel Kullanım Alanları

-Sonradan karar verilen kapı pencere şaft açılımları

-Tadilat bakım ve onarım esnasında kesilmesi istenilen betonarme yapılar

-Kontrollü bina yıkımlarında vinç yardımı ile beton yapının kesilip sevk edilmesi.

 12 Temmuz 2018, id:8058
telefonwhatsappmail